Veliko Tarnovo Sv. Sv. Kiril i M, etodii Üniversitesi

Veliko Tarnovo Sv. Kiril i Metodii Üniversitesi

Veliko Tarnovo sv Kiril i Metodii Üniversitesi prestijli ve iyi bir eğitim suması ile bilinen bir eğitim kurumudur. 1963 yılında kurulmuştur.

Veliko Tarnovo Sv. Sv. Kiril i Metodii Üniversitesi

1963`te kurulmuştur. Yıllar arasında üniversite beşeri bilimler ve sanatlar konusunda otoriteci bir mektep, prestijli bir eğitim ve bilim merkezi haline gelmiştir. Üniversitede 7 fakülte ve 2 kolej (Varna Pedagoji Koleji ve Vratsa Pedagoji Koleji) mevcuttur. Öğrenciler farklı bölümlerde öğrenim görmektedirler. Bölümlerden bazıları şunlardır: İngiliz Filolojisi, Arkeoloji, Balkan Bilimleri, Filolojiler, Halkla birliktelikler, Coğrafya, Ekoloji, Grafik, Resim, Afiş, Heykeltıraşlık, Fresk, ikonografi, Tarih, Tarih ve Coğrafya, Bilgisayar Bilimleri, Pazarlama, Uluslararası Ekonomik ilişkiler, Pedagoji, hukuk, Politoloji, Sosyoloji, Turizm, Felsefe, Maliye, Muhasebe ve kontrol, Psikoloji vs.

 • Felsefe Fakültesi
 • Pedagoji Fakültesi
 • Yasa Fakültesi
 • Tarih Fakültesi
 • Teoloji Fakültesi
 • Resim Sanatı Fakültesi
 • Matematik ve Enformatik Fakültesi

  Türkiye’den Bulgaristan’a Ulaşım;

  Uçak

  Tren

  Otobüs

  Gemi

  Türkiye’deki birçok ulaşım firması, Sofya ve Varna gibi şehirlere ulaşım sağlamaktadır. İstanbul Halkalı Garından başkent Sofya’ya uzanan bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobüs seferleri otobüs firmaları tarafından sıklıkla yapılmaktadır. İki ülke arasında düzenlenen feribot seferleri vardır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!