Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi

Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi

Sofya ormancılık teknik üniversitesi siz öğrencilerin hizmetinde yer almaktadır. Veterinerlik eğitimi alabilirsiniz.

Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi

Orman Üniversitesi olarak da bilinen Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi (SFTU), Bulgaristan’ın Sofya şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1925 yılında kurulmuştur ve ormancılık, tarım ve ilgili alanlarda uzmanlaşmış Bulgaristan’ın en eski ve en büyük kurumudur.

Üniversite, ormancılık, ahşap teknolojisi, peyzaj mimarlığı, ekoloji, çevre yönetimi ve veterinerlik gibi çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Akademik programlar, öğrencilere seçtikleri kariyerlerde başarılı olmaları için gerekli olan teori, araştırma ve pratik becerilerde güçlü bir temel sağlamak üzere tasarlanmıştır.

SFTU, 50’den fazla ülkeden gelen öğrencilerle çeşitli ve uluslararası bir öğrenci grubuna sahiptir. Üniversitenin dünya çapında birçok kurumla ortaklığı vardır ve öğrencilerin değişim programlarına katılmasına ve yurtdışında eğitim görmesine olanak tanır.

Üniversite; ormancılık, ağaç işleme, peyzaj mimarlığı ve çevre yönetimi gibi alanlarda son teknoloji araştırmalar yürüten bir dizi araştırma merkezi ve enstitüsü ile güçlü bir araştırma odağına sahiptir. Üniversitenin ayrıca sürdürülebilir kalkınmayı ve doğal kaynak yönetimini teşvik etmek için endüstri, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir dizi ortaklığı vardır.

Genel olarak Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi; ormancılık, tarım ve ilgili alanlarda yüksek kaliteli eğitim ve araştırma fırsatları sunan, Bulgaristan ve Avrupa’da saygın bir kurumdur.

Ormancılık İktisat Fakültesi

Burada mühendis şekilde su uzmanlar yetiştirilir.

  • Orman İdaresi
  • Ormancılık İktisat Ekonomisi ve Orman Ekonomisi
  • Veterinerlik (İngilizce)
  • Avcılık ve Balıkçılık İktisadi

Ekoloji ve Peyzaj Mimarlığı Fakültesi

Fakülte 1990 yılında kurulmuştur. Burada su kollarda uzmanlar yetiştirilmekte.

  • Peyzaj Mimarlığı
  • Ekoloji ve Çevre Korunması

Ülke İmkanları

Öğrenci yurtlarında konaklama ücreti aylık 70- 100 € civarındadır, bu ücrete ısınma ve elektrik ücreti dahildir. Telefon ve internet imkanlarına sahip 2 ve 3 benlik odalar bulunmaktadır.

Türkiye’den Bulgaristan’a Ulaşım;

Uçak

Tren

Otobüs

Gemi

Türkiye’deki birçok ulaşım firması, Sofya ve Varna gibi şehirlere ulaşım sağlamaktadır. İstanbul Halkalı Garından başkent Sofya’ya uzanan bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobüs seferleri otobüs firmaları tarafından sıklıkla yapılmaktadır. İki ülke arasında düzenlenen feribot seferleri vardır.

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!