Eğitim ve Yaşam Maliyetinin Ucuzluğu

Eğitim ve Yaşam Maliyetinin Ucuzluğu

Bulgaristan’daki eğitim maliyetlerini memleketimiz ile kıyasladığımızda Bulgaristan’nın çok fazla daha uygun olduğunu göreceksiniz. Türkiye’de bir hususi üniversite’ ye ödenen iki dönemlik eğitim maliyeti Bulgaristan’da ortalama şekilde dört dönemlik bir eğitim giderine tekkabül etmektedir.

Bununla beraber sınavsız talebe kabul etmesi itibariyle memleketimiz’de sınavı kazanamayıp tekrar dershaneye gitmek mecburiyetinde olan adayların dershanelere ödeyeceği para, Bulgaristan’da üniversite eğitimi için ödeyeceği ücrete neredeyse eşittir, hatta Bulgaristan’ın bazı şehirlerindeki üniversiteler dahada ucuzdur. Bulgaristan’daki üniversite eğitim ücretleri öğrenmek için tıklayınız.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi ve konaklama ücretleri başka ülkelerle kıyaslandığında daha ekonomiktir ve gayet uygundur. Aylık yurt kiraları 40 Euro ile 60 Euro arasında değişiyor. Bir talebe aylık 200 – 300 Euro ile rahatlıkla geçimini sağlayabiliyor.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!