Bulgaristan’daki Üniversitelere Yeniden Denklik İmkanı

Bulgaristan’daki Üniversitelere Yeniden Denklik İmkanı

Bulgaristan’daki Üniversitelere Yeniden Denklik İmkanı, Bulgaristan’daki üniversitelere denklik işlemleri kaldığı yerden devam edecek...

Bulgaristan’daki Üniversitelere Yeniden Denklik İmkanı

Bulgaristan’daki üniversitelere denklik işlemleri kaldığı yerden devam edecek. YÖK’ün internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre, tıp doktorluğu ve diş hekimliği alanlarında denklik almak için düzen tespit Sınavı’na son başvuru tarihi 20 Mart. öteki alanlarda ise 22 Mart akşamına kadar başvuru alınacak.

Yüksek öğretim Kurulu’nun (YÖK) internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre, 19 Aralık 2012’de üç ay süreyle askıya alınan Bulgaristan’daki üniversitelerden alınan diplomalara denklik ile memleketimiz ve KKTC’deki üniversitelere yatay geçiş işlemleri kaldığı yerden devam edecek. Daha önceki zamanlarda YÖK’e denklik başvurusunda bulunup, konusunda imtihan kararı alınmış tıp doktorluğu ve diş hekimi adayları 20 Mart akşamına kadar düzen tetkik Sınavı’na girmek için başvuruda bulunabilirler. öğretmenlik alanında yapılacak sınavların duyurusu mayıs ayı içinde ÖSYM’nin internet sitesi üstünden yapılacak. diğer alanlar için başvurular ise 22 Mart akşamına kadar alınacak. Bu alanlardaki düzen tespit Sınavları için başvuru formunu posta yolu ile YÖK’e gönderen ilgililerin imtihan müracaat tarihsel şekilde formu postaya verdiği tarih temel alınacak.

Müracaat Süresinin Muhakkak Uzatılmayacağının Da Belirtildiği Açıklamada, Şu İfadelere Yer Verildi

“Yükseköğretim umumi Kurulu’nun 19 Aralık 2012 tarihli toplantısında alınan ‘Bulgaristan’daki yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denklik işleminin ve ülkemiz ile KKTC’deki üniversitelere yapılacak yatay geçişlerin, Yükseköğretim genel Kurul karar tarihten itibaren 3 ay zaman ile geçici şekilde askıya alınması’ kararı, Bulgaristan yetkili makamlarıyla yapılan müzakereler ve Dışişleri Bakanlığımız ile yapılan görüşmeler sonucu tekrar değerlendirildi. 19 Mart 2013 tarihi itibari ile denklik işlemlerine kalındığı yerden devam edilecek.”

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!