Bulgaristan'da Üniversitesinde sınavlar

Bulgaristan’da Üniversitesinde sınavlar

Bulgaristan’da üniversitesinde sınavlar sizlerin çalışma programı ile aşılabilecek bir yapıdadır. Üniversite eğitiminizi..

Bulgaristan’da Üniversitesinde sınavlar

Bulgaristan‘da Üniversitesinde sınavlar, Türkiye`de YKS sınavını kazanmak ve istediğiniz üniversiteye yerleştirilmek; üniversitelere başvuruda bulunan adayların sayıca çokluğu ve mevcut üniversite kontenjanlarının yetersizliği sebebi ile gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Bu nedenler ki, YKS şartı aranmadan YÖK denklik vermesiyle yurt dışı Bulgaristan`daki üniversitelerine yüksek eğitim kurumlarına başvurular son yıllarda oldukça artmıştır.

Bulgaristan üniversiteleri kaliteli uzman eğitim kadrosu, eğitim için gerekli üst düzey teknolojik imkanları, sınıfları ve laboratuvarları ile uluslar arası modem eğitim sağlamaktadır. üniversitelerdeki tüm öğretim görevlileri kendi alanlarında Uluslar arası eğitim kurumlarının üyeleri olup, gelişen teknolojiler ve yenilikler hakkında başka ülkelerin eğitim seminerlerine katılıp eğitim almaktalar.

Müfredat, mecburi- seçmeli- ve serbest seçmeleri derslerden oluşmaktadır. Bu şeklide; öğrencilerin daha istekli olarak, bilimsel alanlarda derin bilgi ve yetenek kazanmalarını

sağlamaktadır. öğrenciler ve eğitmenler Avrupa birliğinin projelerine ilişkin programlarına, klinik stajlara, ülkede ve yurt dışında bilimsel forumlara katılmaktadırlar. Ayrıca üniversitelerde yüksek lisans ve doktora içinde eğitim vermektedir. Bulgaristan üniversitelerin mezunları tıpta, hafif ve ağır sanayide, bilgisayar endüstrisi ve diğer alanlarda bölgenin önde gelen uzmanları ve bilim adamlarıdır. Bulgaristan`ın AB üyeliği; Türkiye’de Avrupa ve başka ülkeler düzeyinde tanınmış diploma imkanı vermektedir.

Bulgaristan 1 OCAK 2007 tarihinde Avrupa Birliği üyesi Olmuştur. Alacağınız Diploma ( EUA ) Avrupa üniversiteler birliği diplomasına sahip
ülkemizde uygulanan YKS üniversite giriş sistemini aşamayıp, lise mezunu olmak yerine, Tıp, Eczacılık, Dış hekimliği, Mimarlık, inşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Fizik tedavi, iyileştirme vb. yüzlerce bölüm okuma fırsatı sunuyoruz.

YKS Sınav zorunluluğu olmadan.. Sadece lise Notlarınızla eğitim olanakları sunuyoruz.
YKS yerleştirme kılavuzunda olmasa dahi, Bulgaristan`daki üniversitelerin yetersiz ya da kalitesiz eğitim verdiği anlamına asla gelmemektedir. Bulgaristan`daki birçok üniversite, ülkemizdeki çoğu üniversiteden daha köklü bir geçmişe sahiptir. Buna ek olarak, Bulgaristan`daki üniversitelerin bilimsel araştırma ve akademik üretim güçleri, ülkemizdeki üniversitelerin çok büyük bir bölümümün üstündedir. Bulgaristan`daki üniversitelerin çoğu, dünya sıralamasında Türkiye`deki birçok üniversitenin üstünde yer almaktadır.

Bulgaristan`da herhangi bir üniversitenin hazırlık bölümünü başarı ile. tamamladıktan sonra, dilediğiniz üniversitenin dilediğiniz bölümüne kolayca kaydınızı yapabilirsiniz.
Bulgaristan hakkında birçok bilgiye sitemizden ulaşabilir, daha fazlasını ise bizimle bağlantıya geçerek edinebilirsiniz. Hayatınızı ciddi bir biçimde etkileyecek bu kararı vermeden önce iyi düşünmeli ve güvenilir kaynaklardan bilgi almalısınız. üniversite seçiminden, Bulgaristan`da yaşam şartlarına, seyahat organizasyonundan vize rejimine kadar birçok konuda sorularınıza cevap vermek için. deneyimli kadromuz ile bize ulaşmanızı bekliyoruz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!