Bulgaristanda Üniversite Eğitim

Bulgaristanda Üniversite Eğitim

Ülkemiz`de LYS – ÖSS sınavını kazanmak ve arzuladığınız üniversiteye yerleştirilmek; üniversitelere başvuruda bulunan adayların  sayıca çokluğu ve var üniversite kontenjanlarının yetersizliği itibarı ile gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Bu nedenler ki, LYS – ÖSS şartı aranmadan YÖK denklik vermesiyle ülke dışı Bulgaristan`daki üniversitelerine yüksek eğitim kurumlarına başvurular son yıllarda yoğun şekilde artmıştır.

Bulgaristan Üniversiteleri kaliteli deneyimli eğitim kadrosu, eğitim için lüzumlu üst düzey teknolojik olanakları, sınıfları ve laboratuarları ile uluslar arası modem eğitim sağlıyor. Üniversitelerdeki tüm öğretim görevlileri kendi alanlarında Uluslar arası eğitim kurumlarının üyeleri olup, gelişen teknolojiler ve yenilikler konusu için öteki ülkelerin eğitim seminerlerine katılıp eğitim almaktalar.

Müfredat, mecburi- seçmeli- ve serbest seçmeleri derslerden oluşmaktadır. Bu şeklide; öğrencilerin daha istekli olarak, bilimsel alanlarda derin bilgi ve kabiliyet kazanmalarını sağlıyor. Öğrenciler ve eğitmenler Avrupa birliğinin planlarına ilişkin programlarına, klinik stajlara, ülkede ve yurt dışında bilimsel forumlara katılmaktadırlar. Ayrıca üniversitelerde yüksek lisans ve doktora içinde eğitim vermektedir. Bulgaristan Üniversiteleri’n mezunları tıpta, hafif ve ağır sanayide, bilgisayar piyasası ve diğer bölgelerde bölgenin önde gelen uzmanları ve ilim adamlarıdır. Bulgaristan`ın AB üyeliği; ülkemiz`de Avrupa ve öteki ülkeler düzeyinde tanınmış diploma imkanı vermektedir.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!