Bulgaristan’da Üniversite Eğitim

Bulgaristan’da Üniversite Eğitim

Bulgaristan’da Üniversite Eğitim Okuma Şartları

Bulgaristan’da üniversite eğitim almak için lise ya da meslek lisesi mezunu olmak yeterli olabilmekte. lise alanlarına göre Bulgaristanda üniversite hazırlık okula devam ederler. Başarılı olduklarında istedikleri bölümde lisans eğitimi alabilirler.

Bulgaristan Üniversiteleri YÖK Denklik

Bulgaristanda üniversiteleri diplomaları YöK Denklik bulunur. Diplomalar Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir.

Bulgaristanda Üniversite Bölümleri

Bulgaristanda üniversite bölümleri ingilizce, Fransızca, Almanca ve Bulgarcadır. ıELTS altı,5 ve ya TOEFL 213 benzeri ingilizce uluslar arası yeterlik belgesi olan öğrenciler Bulgaristanda üniversite bölümleri 1.sınıfa direk başlayabilirler.

Bulgaristan’da üniversite Eğitim başvuru ve Kayıt Belgeleri

  1. 1.Diploma; idadi ya da iş Lisesi diplomanın aslı, noter onaylı fotokopisi yahut mezuniyet belgesi.
  2. 2.Transkript;idadi veya iş Lisesi 1,2,üç,4 sınıf notlarını işaret eden not çizelgesi belgesi.
  3. 3.Taahhütname; Anne veya babası vasıtası ile, öğrencinin Bulgaristan’da üniversite eğitim süresince masraflarını karşılayacağına ilişkin noter onaylı taahhütname.
  4. 4.tahsil Görme Hakkı Belgesi; Mezun olduğunuz lise veya meslek lisesinden alınacak olan Türkiye’deki üniversitelerde okumaya hakkınız olduğuna dair ova.
  5. 5. Pasaport; En az 2 sene geçerli olmalıdır.
  6. 6. sıhhat Raporu; Son bir ay içinde özel hastanelerden veya sağlık ocaklarından alınmış olması gerekir. “Fiziki ve ruh sağlığı manada herhangi bir yüksek öğretim kurumunda eğitim görmesi tıbben uygundur.” yazılması gerekir.
  7. 7. 6 tane biyometrik fotograf

Tüm belgeler Valilik ve ya kaymakamlık’ta  apostil yapılmalıdır.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!