Bulgaristan'da Hazırlık Eğitimi

Bulgaristan’da Hazırlık Eğitimi

Öğrencilerin Bulgaristan’da hangi bölümde devam etmek istiyorsa hazırlık sınıfı başlamadan önce karar vermeleri gerekir. Bulgaristan’da üniversite hazırlık sınıfı 9 ay ve 2 sömestrdır. Bulgaristan’da üniversite hazırlık sınıfı İngilizce ve Bulgarca dillerinde verilir.

Uluslararası IELTS ve ya TOEFL bunun gibi İngilizce yeterlik belgesi olan öğrenciler Bulgaristan’da üniversiteleri 1.sınıfına doğrudan kati kayıtlarını yaptırabilirler.

Teknoloji, Mühendislik ve doğa Bilimlerinde Bulgaristan’da üniversite hazırlık sınıfı devamında Bulgaristan üniversitelerinin Fizik, Radyofizik, Matematik,  Kimya, Makine, yapı, Mimarlık bunun gibi mühendislik bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

iktisat Bilimlerinde Bulgaristan’da üniversite hazırlık sınıfı devamında Bulgaristan üniversitelerinin uluslararası ticaret, işletme, pazarlama, iktisat, bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

Tıp, Biyoloji ve ziraat Bilimlerinde Bulgaristan’da üniversite hazırlık sınıfı devamında Bulgaristan üniversitelerinin tıp, eczacılık, diş hekimliği, ziraat bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

Sosyal Bilimlerinde Bulgaristan üniversite hazırlık sınıfı devamında Bulgaristan üniversitelerinin sosyoloji, yasa, uluslararası birliktelikler, felsefe, psikoloji, tarih, uluslararası yasa, , gazetecilik  bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

Bulgaristan üniversitelerine yatay geçiş ve ya yüksek lisans yapmak dileyen öğrenciler lisans sahalarına müsait İngilizce yahut Bulgarca Bulgaristan’da hazırlık lisan okuluna devam ederler. Bulgaristan’da hazırlık lisan okulunda başarılı olduklarında Bulgaristan üniversitelerine kesin kayıtlarını yaptırabilirler.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!