Bulgaristan'da Eğitim İmkanı

Bulgaristan’da Eğitim İmkanı

Bulgaristan’da MBA Fırsatı haberi için tıklayın Bulgaristan’ın en güzel üniversitelerinden bir tanesi olan ınternational University College’da eğitim alma imkânları için bu habere bakın. Bulgaristan bize aşırı yakın ülke dışında eğitim en önemli nitelikleri arasında yabancı ülkenin uzaklığı mühim bir husus. Bunun için bir aşırı genç memleket dışındaki üniversiteleri tercih etmekte yakın bölgeleri tercih ediyor. Bulgaristan ise bunun için çok fazla mühim bir yer tutuyor. Eğer bu üniversitelerden biri olan ınternational University College’da yapılan açıklamayı sizlere sunuyoruz… Türk öğrencilerin üniversitemizde eğitim almanın birçok avantajı mevcut.

Bunların arasında umumi şekilde Bulgaristan’da üniversite eğitimi almanın avantajları arasında diplomaların bulunmamaktadır denkliği, OSS serti aranmaması, okul ücretlerinin ve yasam giderlerinin diğer Avrupa ülkelerine ve ABD’ye göre daha düşük olması.Bunların dışında sadece *ınternational University College’in *sundugu esi yoktur avantajlar var. Bunların arasında eğitim programlarinin ıngilizce olması ve ıngilizceyi yeterli seviyede bilen öğrencilerin egitimlerini üç yılda tamamlama imkânına sahip olmaları. İngilizceleri yetersiz ise hazinlik sinici mevcut. Böylece Türk öğrencilerin Bulgarca dilini zoraki öğrenme serti bulunmamakta.

Diğer ve daha önemli avantaj ıngilizce eğitim programlarinin İngiltere’nin önde gelen University of Wales ınstitute, Cardiff ( UWıC) üniversiteyle hazırlanan ortak programlar. ıUC Bulgaristan’da eğitim alan öğrenciler Bulgar/ Avrupa diplomasinin yanında bir de UWıC’den ikinci bir diploma alıyorlar ve egitimlerini İngiltere’de, ıUC’nin diğer ortak üniversitelerinde yahut istedikleri herhangi bir yurtdışı üniversitesinde devam edebilirler. Eğitim programları, ortak üniversiteler, eğitime devam etme olanakları ve başka konu hakkında ayrıntılı bilgi sunuda bulabilirsiniz. Bachelor derecesi dışında Ekim 2009’da UWıC ile ortaklaşa MBA programı başlattık ve ati sene Tourism alanında başka bir Master programı başlatıyoruz.

Şu anda üniversitemizde 25-30 civarı Türkiye’den öğrenci okuyor ve bizim amacımız üniversitemizi daha çok Türk öğrencisine tanıtmak. Bunu siteniz yoluyla yapma imkân hk. Bilgi vermenizi rica ederim. Gördüğüm kadarıyla BG üniversiteleriyle ilgili birçok haber yay inliyorsunuz. Sizinle irtibata geçebileceğim tel. no. bildirmenizi rica ederim. Yanıtınızı en kısa sürede almayı ve başarılı ve uzun vadeli işbirliği başlatmayı umarız.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!