Bulgaristanda Eğitim Bölümleri

Bulgaristan’da Eğitim Bölümleri

Bulgaristan'da Eğitim Bölümleri, 1945 yılında kurulmuş olmasına karşın üniversite temelleri bakımından tıp alanından ve sıhhat alanında..

Bulgaristan’da Eğitim Bölümleri

1945 yılında kurulmuş olmasına karşın üniversite temelleri bakımından tıp alanından ve sıhhat alanında sağlam temeller atmıştır. zaman geçtikçe ülke genelinde duyulan ihtiyaca yönelik ve gelen öğrenci talepleri doğrultusunda günümüzün bilgi makinesi şekilde nitelendirilen Bulgaristan da eğitim bölümleri kısmı kurulmuştur.1985 yılında kurulan fakülte genel maksatla bilgisayar alanında eğitim vermeyi amaçlamaktadır. fakat içerisinde yalnızca 2 fakülte bulunan bir üniversite arasında bunu yapabilecek gerekli adımların çok fazla geç atılması da açıdan üniversitede verilen eğitimin biraz devrenin gerisinde kalmasına neden olmuştur. Tıp dalında yapılan müthiş ilerleme bu bölümde olmamıştır ki bu da kayıt yaptıran öğrenci sayıları ile görülmekte. Bu anlamda normal eğitim vermektedirler.

Bulgaristan‘da eğitim bölümleri kurulma amacı ise bakım, yapım ve tasarlama alanında, bilgili ve becerili uzmanlar yetiştirmek. bu amaçlar doğrultusunda kurulmasına rağmen zaman geçtikçe diğer yan ve ana dalların açılmasıyla da değişik meslek kolları açılmıştır. Bunların başında haberleşme ve telekomünikasyon ile elektrik elektronik kısmı de aynı anda yürüme imkanı bulunan bölümlerdir. Bu imkanlar doğrultusunda verilen ders içerikleri Avrupa birliğine üye olmasından sonra düzene girmiştir. Daha çok aşırı Avrupa sistemine uyan ders içerikleri ile ders verilmeye başlanmıştır. lisan şekilde Bulgarca ve İngilizce ders seçimlerinde daha etkili olmaktadır. özellikle ülke dışından gelen öğrenciler İngilizce eğitim almaktadır. Bu manada ülke genelinde uygulanan içerikler doğru yönde olmuştur.

Bulgaristan‘da eğitim bölümleri verdiği eğitim ve bulunduğu konum ile beraber son zamanlarda yaptığı adım ve çalışmaların sonucunu almaya başlamıştır. lisan şekilde genel olarak İngilizce Bulgarca ağırlıkta olan tıp sahasında verilen derslere de kendi alanında Avrupa ve Amerika dan gelen eğitmenler ve profesörler ile eğitim verilmektedir. Birçok tıp sahasında verdiği eğitimler yurt genelinde sunulan eğitimler ile memleket sıhhat dalında bir çıta daha yükseltmiştir. Eğitimini tamamlayan öğrenciler Avrupa ülkelerinde ve ya kendi ülkelerinde kendi sahalarında hizmet verebilmektedir. Bu halde daha çok sunulan Avrupa tarzı ECTS ve ERASMUS eğitim programlarının sağlamış bulunduğu avantajlar ile de tıp alanında eğitimlerine birçok ülkeden gelen öğrenciler ile kültür ve değişim ile her süre üst sıralara oynamaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!