Bulgaristan Üniversitesi Bölümleri

Bulgaristan Üniversitesi Bölümleri

Üniversitede eğitim alırken kendimize uygun bölümleri tercih etmemiz daha iyi olacaktır. Çünkü hayatımızın belirli bir dönemini..

Bulgaristan Üniversitesi Bölümleri

Bulgaristan Üniversitesi Bölümleri, Eğitim kalitesi bağlamda ülkenin en dikkat çeken üniversitesi ise Bulgaristan Üniversitesi’dir. Bulgaristan Üniversitesi, başkent Sofya’da 1808 yılında kurulmuştur. Üniversite bu yönüyle Balkanlar’da kurulmuş olan en eski üniversitedir.

Bulgaristan Üniversitesi bölümleri şunlardır:

Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Matematik Fakültesi, Yasa Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Kimya Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, İktisat Bilimi Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Ormancılık Fakültesi, Coğrafya Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Ortodoks İlahiyat Fakültesi, Örgütsel Bilimleri Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Madencilik ve jeoloji Fakültesi, Diş hekimliği Fakültesi, Fizik Fakültesi, Fiziksel Kimya Fakültesi, Siyaset Bilimleri Fakültesi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Fakültesi, Güvenlik Çalışmaları Fakültesi, Öğretmen Eğitimi Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi, Teknoloji ve Meteoroloji Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi.

Bulgaristan Üniversitesi bölümleri kurulduğu dönemde yasa, felsefe ve mühendislik bölümleriydi. Sonrasında üniversitenin gelişimiyle bu sayı epey bir artmıştır.

Bulgaristan Üniversitesi’nde bulunan araştırma merkezleri ise şunlardır:

Engelli Öğrenci Merkezi, Teknoloji Transfer, Merkezi Bilgisayar Merkezi, Stratejik Yönetim Merkezi Bilimsel Simülasyonlar Merkezi, Kariyer Geliştirme Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Merkezi, Nitelik Güvence Merkezi.

Bulgaristan Üniversitesi bölümleri kaliteli eğitim sunmaktadır. Üniversiteye kayıt olmak arzulayan öğrencilerin lise mezunu olması yeterlidir. Yani Bulgaristan Üniversitesi’nde eğitim görmek isteyen öğrencilerin sınava girmesine gerek bulunmamaktadır. Saha farkı da gözetilmediği için istediğiniz bölümü yazabileceksiniz.

Bulgaristan, her açıdan tam bir öğrenci ülkesidir. bilhassa Sofya, öğrencilerin çok talep gösterdiği bir kenttir. Sofya’da yaşamın hesaplı olması bununla beraber Bulgaristan Üniversitesi’nin ekonomik şekilde avantajlı fiyatlar sunması bu üniversiteyi popüler duruma getirmiştir.

Bulgaristan’da yaşam konusunda ve Bulgaristan Üniversitesi konusu için öğrenmek arzuladığınız her türlü bilgiyi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile alacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı onlarca noktadaki ofisi ve profesyonel kadrosuyla sizlerin hizmetindedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!