Bulgaristan Üniversiteleri’nden Alacağınız AB Diploması

Bulgaristan Üniversiteleri’nden Alacağınız AB Diploması

Bulgaristan Üniversiteleri’nden Alacağınız AB Diploması, Bulgaristan 1 Ocak 2007 tarihinden bu güne kadar Avrupa Birliği üyesi olmuştur. Bulgaristan 1...

Bulgaristan Üniversiteleri’nden Alacağınız AB Diploması

Bulgaristan 1 Ocak 2007 tarihinden bu güne kadar Avrupa Birliği üyesi olmuştur. Bulgaristan 1 Ocak 2007 tarihinden buyana Avrupa Birliği üyesi olmuştur. Bulgaristan Üniversiteleri’nde Avrupa standartlarında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi verilir. Her diploma AB adaylığı sözleşmesini imzalamış ülkelerde denklik sınavı olmaksızın geçerlidir. Bulgaristan, Avrupa Birliği ülkesi olup Bulgaristan üniversitelerinden mezun olan öğrencilere tüm Avrupa birliği ve aday ülkelerince tanınan bir diploma sağlıyor.

Bulgaristan’da Üniversitesi YÖK

üniversite bitiminde alacağınız diploma Avrupa diploması olacaktır. Bu sayede öğrenciler mezun olduktan sonra basitçe Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de meslek bulabilme imkânına sahip olacaklar. 24 Temmuz 2007 yılında kabul edilen YÖK (Yüksek öğretim Kurumu) tasarısı ile Bulgaristan üniversitelerine YöK denklik vermektedir.

Türkiye’de bir yıllık dershane eğitimine ödenecek ücret yerine Bulgaristan’da bir eğitim yılınızı tamamlayabilirsiniz. yurdumuzda 2 yıllık yada istemediğimiz üniversite bölümüne çaresizce kayıt yaptırmak yerine size Bulgaristan’da Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği, Bilgisayar, Makine, Elektrik, gıda mühendislikleri ve Turizm bu gibi her bölümü sunmaktayız…

Yüksekokul mezunlarına ise işsizlik, kontenjan sıkıntısı, KPSS sınavları ile mücadele değil; geçiş yaparak Bulgaristan’da lisansa tamamlama imkanı sağlıyoruz. Bulgaristan’da herhangi bir üniversitenin hazırlık bölümünü başarıyla tamamladıktan sonra dilediğiniz üniversitenin arzuladığınız bölümüne basitçe kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bulgaristan’da ki harcamalarınız ise Türkiye ve öteki Avrupa birliği ülkelerinin çok fazla altındadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!