Bulgaristan Üniversitelerimiz

Bulgaristan Üniversitelerimiz

Romanya ve Bulgaristan gibi AB ülkelerinden gelen öğrenciler yanlış denetçilere göre, ingiltere’de özel kolejlerin “olağanüstü” genişleme..

İçindekiler

Bulgaristan Üniversitelerimiz

Romanya ve Bulgaristan gibi AB ülkelerinden gelen öğrenciler yanlış denetçilere göre, İngiltere’de özel kolejlerin “olağanüstü” genişleme aşağıdaki kamu bütçesinden fazla £ 5.000.000 iddia etti.

Bir ezici raporda, bu hibe ve krediler yanlış hızla yüksek öğretim yerleri artırmak için hükümet kararından sonra neredeyse 1.000 öğrenciye ödenen ortaya çıktı.

Ulusal Denetim Ofisi dokuz aylık süre içinde destek için başvuran AB öğrencilerinin yarısı için para potansiyel uygun olmayan olduklarını uyardı.

şüpheli iddiaları büyük çoğunluğu bir gün aynı internet yerden yapılıyor kadar 50 başvuru kanıt, o ortaya, sadece 16 kolej öğrencileri tarafından yapılmıştır.

Bazı durumlarda, kolejler Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelen öğrenci sayısını artırmak için yurtdışı İngiltere’de işe ajanlar “uygunsuz kullanılması” ve bulundu.

İlgili Makaleler

İngiltere göç ile ‘baş mücadele’, resmi rapor diyor
8 Temmuz 2014

Yabancı öğrencilere Krediler bloke
14 Haziran 2014

David Willetts: Bizim özel olarak finanse edilen üniversite devrim
24 Temmuz 2013

HE yeterince gitmez özel için Willetts’in destek
25 Temmuz 2013

Bazı £ 5.4m yanlış öğrenci Kredileri şirket ödemeleri yapılmadan önce engellenen bir başka £ 60m ile, o ortaya, sahte alacaklılar karşı harekete geçti zaman verildi.

Milletvekilleri fazla ödemeler sırf ölçek öğrencilerin “alternatif” kolej ve üniversitelerde eğitim için para talep izin hükümetin politikası ile ilişkili riskleri altını ısrarla.

Daha fazla derece-düzey kursları vermeye ve yükseköğretim sisteminde daha fazla rekabet yaratmak – genellikle işletme, yönetim, muhasebe, ıT ve hukuk gibi konulara odaklanma – Koalisyon genişletmek için İngiltere’de özel sağlayıcıları teşvik etmiştir.

Reformların bir parçası olarak, öğrenciler artık geçmişte biraz üzerinde £ 3000 ile karşılaştırıldığında özel kolejlerde öğrenim için öğrenim ücreti kredilerinde 6000 £ iddia edemez.

Rakamlara göre, bu kurumlarda mükellef destekli destek iddia öğrenci sayısı 2010 ve 2013 yılları arasında fazla yedi kat yükseldi – 7.000 53.000.

Ama Margaret Hodge, Commons Kamu Harcamaları Komitesi çalışma başkanı, hükümet vergi mükelleflerinin para özel kazanç için yüksek öğretime destek amacına kullanılan değildi ve emin olmak için yerinde kontroller vardı sağlanmadan “önümüzdeki reformlarla itti söyledi “.

O, “genişleme olağanüstü oranı” iş, Yenilik ve Beceriler Bölümü içinde “set alarm zillerinin çaldığını” olması gerektiğini söyledi.

Rapora göre:

Tam zamanlı öğrenciler için • Bırak-out oranları başka sadece yüzde dört ile karşılaştırıldığında 2012 yılında kendi kursu tamamlamak için başarısız lisans yüzde 12 ile, ana üniversiteleri daha özel kolejlerde üç kat daha yüksektir. Dokuz alternatif sağlayıcılar, öğrencilerin en az yüzde 20 dışarı düştü;

• Sorular alternatif kolej öğrencilerinin yaklaşık yüzde 30 “yerine önceki akademik düzeyi daha iş deneyimi temelinde” istihdam edilmiştir tahminleri ile, bazı kurumlara yoksul giriş şartları üzerinde yükseltilmiştir;

• İngiliz gereksinimleri genellikle üç olanlar başvuran ise neredeyse 23 kolej yarısı sadece öğrenciler kayıt için dil bir “kısmi komutu” olduğunu talep denetlenmiş ile, çok düşük İngilizce ve dört “sınırlı” anlayışı herhangi bir temel düzeyini belirlemek için başarısız oldu ;

• 2012/13 yılında kolejler tarafından işe öğrencilerin beşte bile düzgün bir kursa kayıtlı değil.

AB yasalarına göre, anakara Avrupa’dan öğrencilerin İngiliz meslektaşları gibi öğrenim ücretlerini karşılamak için aynı kredi talep edebilirsiniz. Yaşam masraflarını karşılamak için hibe ve krediler – AB öğrencileri “bakım” destek talep için en az üç yıl süreyle İngiltere’de ikamet olmalıdır.

Eylül ayına kadar geçen yıl, SLC onlar bakım desteği için hak kazanmak için gerekli olan üç yıl İngiltere’de yaşamış öğrencilerin kelime sadece dayanıyordu.

Ya olmaz – – banka dekontları, maaş bordroları veya hak olduğunu kanıtlamak için faturalar sağlamak 11,000 ‘den fazla uygulama bir acil yorumu yarısı olamazdı bulundu. Topluca, onlar tahmini £ 65m iddia teşebbüs etmişti, o ortaya çıktı.

Bu sıkı kontroller empoze önce zaten yanlış £ 5.4m verildi 992 öğrenci katılmıştır. Sadece £ 350,000 SLC tarafından kurtarıldı olmuştur.

Potansiyel uygun olmayan iddiaların, 84 yüzde sadece 16 sağlayıcıları dersler için kayıtlı öğrencilerden geldi.

SLC işe ajanların kullanımı ve bazı kolejlerde yeni öğrenci 80’den fazla yüzde Romanya veya Bulgaristan’dan olduğu gerçeği de dahil olmak üzere iddiaları etrafında “sıra dışı desen” bir dizi buldum.

“Günde en fazla 50 uygulamaları” bir internet yerden yapılmış ise öğrenci desteği çoklu iddialar aynı adresten alınmıştır.

Bayan Hodge dedi: “Bölüm vergi mükelleflerinin para özel kazanç için yüksek öğrenim ve destek amacına için kullanılan sağlamak için yerinde kontroller vardı sağlanmadan özel kolejler rolünü genişletmek için reformları öne geçti.”

Diye ekledi: “Hükümet eller daha fazla vergi mükelleflerinin olarak, harcanan her yerde kiloluk ‘özel şirketler ve kamu yararına hizmet sunmak için kurumlara para, biz vergi mükelleflerinin takip edebilmek için var’.”

SLC için bir sözcü şöyle dedi: “Bu fonları kurtarmak için süreç devam etmektedir. Raporda rakam önemli ölçüde azalır ve şimdi £ 4m daha az olmuştur.

“Bu rakam önümüzdeki aylarda daha da azaltacaktır ve biz şubat 2015 bu alternatif sağlayıcılardan fazla ödemeler kurtarıldı bekliyoruz.

“SLC sadece uygun başvuru öğrenci fon almak sağlayan gelişmiş bir kanıt gereksinimi uygulamıştır.”

iş, Yenilik ve Beceriler Bölümü için bir sözcüsü, hükümetin artık özel kolejlerde öğrenci sayısını sınırlamak için kontrollerin sayısının sistemi tanıttı söyledi.

“Alternatif sağlayıcıları öğrencilere yüksek öğrenim daha geniş bir seçenek sunmak,” diye ekledi. “Bu bizim yükseköğretim sisteminin yüksek kaliteli, sürekli ve hükümet alternatif sağlayıcılar düzenlenmesini geliştirmek için adımlar atmıştır önemlidir.

“Biz araştırmak ve onlardan beklenen yüksek standartları karşılamak için başarısız herhangi bir sağlayıcıya karşı sağlam harekete geçmeye devam edecektir.”

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!