Bulgaristan Üniversiteleri Bilgi

Bulgaristan Üniversiteleri Bilgi

Bulgaristan Üniversiteleri Bilgi, ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bulgaristan'da üniversite eğitimi almak isteyen adaylara hızlı..

Bulgaristan Üniversiteleri Bilgi

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bulgaristan’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylara hızlı ve mükemmel hizmet sunmak amacıyla Türkiye ve Bulgaristan ofislerimizle hizmet vermekteyiz. Türkiye ofislerimiz aracılığıyla Bulgaristan’da eğitim hakkında öğrencilere temel bilgilerin verilmesi, üniversitelerin istediği şekilde belgelerin hazırlanması, vize danışmanlık hizmeti gibi işlemleri yaparken, Bulgaristan ofisimiz aracılığıyla da öğrencilerin üniversite başvurularının ve yurt ayarlamalarının yapılması, karşılama hizmetleri, varış sonrasında yasal oturma belgelerinin alınması, ulaşım kartlarının çıkarılması, diledikleri zaman ulaşabilecekleri ve destek alabilecekleri Türkçe danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Bulgaristan Hakkında

  • – 01 Ocak 2007 tarihi itibariyle Avrupa Birliğine tam üye olan Bulgaristan bu tarihten itibaren ekonomik eğitim maliyetleri, denklik problemlerinin ortadan kalkması ve ülkemize yakınlığıyla yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için önemli bir ülke durumuna gelmiştir.
  • – Bulgaristan’dan alınan tüm üniversite diplomalarının Avrupa Birliğine üye ülkelerde geçerliliği bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa Birliği üyeliğinden sonra Bulgaristan üniversiteleri YöK tarafından da tanınmıştır.
  • – 1990 yılına kadar sosyalizmin hakim olduğu Bulgaristan, sosyalizmin sona ermesiyle özellikle 90’lı yılların sonunda hızlı bir toparlanma sürecine girmiş Avrupa ülkeleri içerisinde en hızlı büyüyen ekonomiler arasında yer almıştır. 2004 yılında NATO üyesi ve sonrasında gelen Avrupa Birliği üyeliğiyle hem ekonomik hem de sosyal alanda istikrar ve refah ülkenin geneline yayılmaya başlamıştır.
  • – Bulgaristan Güneydoğu Avrupa’da ve Balkan Yarımadası’nda yer alan bir ülke olup batıda Sırbistan ve Makedonya, doğuda Karadeniz, kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan ve Türkiye ile komşudur. ülkenin güneyi oldukça dağlıktır, Balkanların en yüksek dağı olan 2925 metre rakımlı Musala Dağı bu bölgededir.
  • – 8 milyon civarında nüfusu olan Bulgaristan’ın Hıristiyan, Müslüman’dır. Toplam nüfusun ? ü Bulgarlardan, %9,4 ü Türklerden, %4,7 si Romanlardan oluşur.
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!