Bulgaristan Turistik Vize İşlemleri Meselesi İçin

Bulgaristan Turistik Vize İşlemleri Meselesi İçin

Bulgaristan Turistik Vize İşlemleri Meselesi İçin, Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan’ a turistik muhteviyatlı bir seyahat...

Bulgaristan Turistik Vize İşlemleri Meselesi İçin

Bulgaristan turistik vize işlemlerinde bulunacak kişilerin dikkatine!

Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan’a turistik muhteviyatlı bir seyahat gerçekleştirecek kişileri için geçerli bir Bulgaristan vizesi uygulamasıdır. Bulgaristan da bulunan aile, hısım, arkadaş ziyaretleri için gerçekleştirilecek seyahatleri kapsamayan bir vize kategorisidir. Bununla beraber Bulgaristan’ da meslek görüşmesi, toplantı, fuar ve ticari bir faaliyetler de bulunacak kişileri için de geçerli olmayan bir vize türüdür.

Bulgaristan’a turistik muhteviyatlı ve kısa süreli seyahat edecek kişiler, Bulgaristan turistik vize kategorisine için başvuru yapmalıdır. Bulgaristan turistik vize işlemleri için yapılacak başvurular direkt şekilde Bulgaristan konsolosluğuna yapılamamaktadır. Bulgaristan turistik vize başvurularında bulunacak kişiler Bulgaristan turistik vize başvurularını Bulgaristan turistik vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten müracaat merkezlerine yapılacaktır. 1 Ocak 2015 tarihi nedeni ile Bulgaristan turistik vize başvuruları istisnai durumları dışında İstanbul Bulgaristan başkonsolosluğuna gerçekleştirilemeyecektir.

Bulgaristan turistik vize başvuru işlemleri müracaat yapılan tarih itibarı ile en fazla 5 ila 7 iş gününde neticelenecektir. Bulgaristan turistik vize müracaat işlemlerine başlamak için yeterli olan ülkü zaman 15 gündür.

Bulgaristan turistik vize lüzumlu evraklar arasında dikkat edilmesi gereken husus ise, Bulgaristan otel rezervasyon confirmations’ unudur. Bulgaristan otel confirmations belgesi yapılmaksızın Bulgaristan turistik vize başvuruları kabul edilmez. ‘’Confirmations’’ belgesi Bulgaristan otellerinden alınmış bir otel kabul belgesi anlamı taşımaktadır. Confirmations belgesi, söz konusu otelin antetli kağıdına, müracaat sahibi adına düzenlenirken otelin kaşe ve imzasının bulunması zorunludur. Online şekilde yapılan Bulgaristan otel rezervasyonları ise Bulgaristan turistik vize başvuruları için geçerli evrak değildir.

Bulgaristan turistik vize işlemleri için zorunlu olan evraklardan bir öteki ise uluslararası geçerlilikte ki seyahat sağlık sigortasıdır. Bulgaristan turistik vize başvuru evrakları içinde bulunması mecbur olan seyahat sağlık sigortası, uluslararası geçerlilikte en az 30.000 Euro teminatlı ve insanın Bulgaristan seyahat tarih aralıklarını kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır. Bulgaristan turistik vize evrakları içinde başvuru merkezlerine ibraz edilecek seyahat sağlık sigortası özgün belge şekilde sunulmalıdır.

Bulgaristan turistik vize işlemlerinde bulunacak 12 ıslak 6 küçükler için ise Bulgaristan vize ücreti alınmamaktadır. 12 yaş 6 çocuklar için Bulgaristan turistik vize harç bedeli alınmazken söz konusu bireyler için pasaport, seyahat sıhhat sigortası ve Bulgaristan vize müracaat formu doldurulması zorunludur.

Rahat bir şekilde alınacak olan Bulgaristan turistik vize Schengen vizesi değildir. Bulgaristan turistik vize ile Schengen bölgesi ülkelerine seyahat edilemez. Lakin geçerli Schengen vize ile Bulgaristan’ a giriş yapılabilecektir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!