Bulgaristan Hazırlık Dil Okulu

Bulgaristan Hazırlık Dil Okulu

Bulgaristan Üniversiteler’inde eğitim Bulgarca, İngilizce, Rusça, Almanca ve Fransızca dillerinde verilir. Uluslararası ingilizce lisan yeterlilik belgelerine sahip olan öğrenciler (IELTS 6,5 veya TOEFL 213), Bulgaristan eğitim’inde doğrudan 1. sınıftan başlayabilirler.

Yeterli dil bilgisine sahip olmayan öğrenciler ise üniversite içerisinde verilen dil hazırlık eğitimini alırlar. Üniversite Hazırlık lisan Eğitimi, öğrencinin okuyacağı lisans programının diline göre Bulgarca, İngilizce, Fransızca, Rusça yada Almanca olmakta. Bulgaristan Eğitim Hazırlık Eğitimi 9 ay ( iki sömestr ) sürmektedir. öğrenci, lisan eğitiminin yanı sıra okuyacağı lisans programına göre alan derslerimizi eğitimi alıyor.

Mesela İngilizce Tıp okuyacak bir öğrenci İngilizce dil eğitiminin yanı sıra biyoloj ve kimya saha derslerimizi eğitimi alır, teknik okuyacak öğrenciler ise dil eğitiminin yanı dizi matematik ve fizik sektör derslerimizi almaktadırlar. Bulgaristan’da eğitim Avrupa standartlarındadır.

 

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!