Bulgaristan Hazırlık Dil Okulu

Bulgaristan Hazırlık Dil Okulu

Hazırlık okumak özellikle dil gelişiminizin devamlılığını sağlamak için yapılmaktadır. Bu sebeple zorunlu olduğu her eğitim kurumunda..

Bulgaristan Hazırlık Dil Okulu

Bulgaristan Üniversiteleri’nde eğitim Bulgarca, İngilizce, Rusça, Almanca ve Fransızca dillerinde verilir. Uluslararası İngilizce lisan yeterlilik belgelerine sahip olan öğrenciler (IELTS 6,5 veya TOEFL 213), Bulgaristan eğitiminde doğrudan 1. sınıftan başlayabilirler.

Yeterli dil bilgisine sahip olmayan öğrenciler ise üniversite içerisinde verilen dil hazırlık eğitimini alırlar. Üniversite Hazırlık lisan Eğitimi, öğrencinin okuyacağı lisans programının diline göre Bulgarca, İngilizce, Fransızca, Rusça yada Almanca olmakta. Bulgaristan Eğitim Hazırlık Eğitimi 9 ay ( iki sömestr ) sürmektedir. öğrenci, lisan eğitiminin yanı sıra okuyacağı lisans programına göre alan derslerimizi eğitimi alıyor.

Mesela İngilizce Tıp okuyacak bir öğrenci İngilizce dil eğitiminin yanı sıra biyoloji ve kimya saha derslerimizi eğitimi alır, teknik okuyacak öğrenciler ise dil eğitiminin yanı dizi matematik ve fizik sektör derslerimizi almaktadırlar. Bulgaristan’da eğitim Avrupa standartlarındadır.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!