Bulgarca Dili

Bulgarca Dili

Bulgaristan’da Türkçeden oldukça farklı bir yapıya sahip olan Bulgarca Dili konuşulmaktadır. Bu dil Güney Slav dillerine bağlı olarak...

İçindekiler

Bulgarca Dili

Bulgarca dili, Sırpça, Rusça ve öteki şark Avrupa dilleriyle benzerdir ve pek çok ortak kelime içerir. Kiril alfabesi, ülkeyi gezerken azda olsa zorluk yaşatabilir. çünkü işaretlerin çoğu bu alfabede yazılmıştır.

Bu alfabeyi öğrenmek çok fazla zor değildir ve sizi çok sayıda dertten kurtarabilir. bilhassa İngilizce ve Fransızca kelimelerin çoğuyla sesteş olan müşterek kelimeler olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Bulgaristan eğitim sisteminde yabancı dillere, özellikle İngilizce ‘ye çok fazla önem verilmektedir. Büyük şehirlerde İngilizce bilgi almakta zorlanmazsınız. Gençler ingilizce açısından yaşlılara göre bir adım daha önde olduğundan sorularınızı onlara yöneltebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!