Başvuru Kabul İçin Lüzumlu Olan Evraklar

Başvuru Kabul İçin Lüzumlu Olan Evraklar

Başvuru kabul için lüzumlu evraklar başvuru yaptığınız üniversiteye göre farklılıklar gösterebilir. Eğer sınava girmeden üniversite..

Başvuru Kabul İçin Lüzumlu Olan Evraklar

Başvuru Kabul İçin Lüzumlu Olan Evraklar, Diploma: idadi diploması ve ya yeni tarihli mezuniyet belgesi. (Noter Apostil)

Transkript: tüm devre notlarını gösteren not çizelgesi belgesi. Mezun olduğunuz liseden alınabilir. (Noter Apostil)

Pasaport: En az 2 yıllık geçerliliği olmalıdır. 1. 2. 3. 4. ve 60. sayfaların fotokopileri, şayet pasaport uzatılmış ise temdit sayfaları da olmalıdır. çift vatandaşlığa sahip talebe adayları her iki pasaportun ve licna kartasının fotokopisini ekleyecektir.

Fotoğraf: Cepheden çekilmiş (renkli gözlük olmadan) beyaz fonlu altı adet fotoğraf.

sağlık Raporu: başvuru tarihinden son bir ay içinde alınmış olması gerekir. özel hastanelerden alınacak raporlar da kabul edilmekte. hususi kurumlardan alınacak raporlarda \”üniversite okuyabilir, sağlıklıdır\” ibaresinin olması gerekebilir. (Noter Apostil)

(Varsa) YKS SONUÇ Belgesi: eğer talebe adayı YKS tarafından yerleştirilmişse, kendisine gönderilen imtihan-netice belgesinin aslı.

Taahhütname: aday öğrencinin ailesi sebebi ile, öğrencinin eğitimi süresince masraflarını karşılayacağına ilişkin (noterden alınacak) olan taahhütname. Ailesinden herhangi bir şahıs vasıtası ile düzenlenebilir. Bu belge noterlerde misal şekilde bulunmakta. çifte vatandaşlarda gerek bulunmamakta. ayrıca misal Taahhütname için tıklayınız. (Apostil)

öğenim Görme Hakkı Belgesi: Mezun olduğunuz okuldan alınacak olan türkiye\`deki üniversitelerde okumaya hakkınız olduğuna dair ova. misal metin alt kısımda bulunmaktadır. (Noter Apostil)

çifte vatandaşlar için isim özdeşlik belgesi.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!